Aktualności
Systemy CMMS

ZMT CMMS jako system szyty na miarę – wady i zalety

ZMT CMMS jako system szyty na miarę. Prowadzenie przedsiębiorstwa, które oparte jest o produkcję w dzisiejszych czasach, jest ogromnym wyzwaniem. To nieustanna praca nad nowymi rozwiązaniami, które będą realnie wspierać rozwój firmy, a także wpłyną bezpośrednio na wzrost przychodów. Odpowiedni wybór narzędzi pozwala nie tylko zwiększać zyski, lecz także sprawi, że nie zostaniemy w tyle za naszą konkurencją.

Dzisiaj trudno jest sobie wyobrazić prowadzenia jakiegokolwiek biznesu bez odpowiedniego wsparcia IT. Właściwe zaangażowanie pozwoli nie tylko na znalezienie odpowiedniego wyjścia z problemu, ale również zapewni komfort prowadzenia biznesu. Jednym z takich sposobów jest włączenie do przedsiębiorstwa systemu ZMT CMMS.

  • Czym jest to rozwiązanie?
  • Jakie są jego wady oraz zalety?
  • Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Czym jest system CMMS?

CMMS jest skomputeryzowanym systemem zarządzania utrzymaniem ruchu firmy. Jest to rodzaj systemu informatycznego odpowiedzialnego za zarządzanie i utrzymanie ruchu w przedsiębiorstwie, instytucji lub organizacji. System jest przeznaczony głównie do wspomagania i usprawniania pracy działu utrzymania ruchu lub serwisu. W warunkach przemysłowych stosowanie takich narzędzi ma jak najbardziej sens i staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju.

Systemy CMMS
Systemy CMMS

Natomiast ZMT, czyli Zarządzanie Majątkiem Trwałym to nasz autorski system CMMS, który jest w stanie zebrać i przeanalizować niezbędne dane dotyczące aktualnego stanu urządzeń, budynków, obiektów, zasobów magazynowych, niezbędnych remontów, zgłoszonych awarii i usterek, kosztów zakupu czy planowanych czynności serwisowych.

System ZMT CMMS to innowacyjny produkt firmy Eurotronic. Został stworzony, aby w prosty i intuicyjny sposób usprawnić oraz wesprzeć codzienną pracę służb podczas utrzymania ruchu.

Zalety systemu ZMT CMMS

Czym charakteryzują się moduły wspierające realizację zadań związanych z prowadzeniem biznesu? Jakie są ich zalety? Rozbudowana konfiguracja funkcji pozwala zachować porządek wprowadzanych danych, a także pozwala na ich sprawne odnalezienie. Wskazany system CMMS umożliwia zarówno proces prezentacji danych, jak i edycji konkretnych cech składnika majątku przedsiębiorstwa. Bardzo przydatna jest dodatkowa funkcja, która umożliwia wskazanie odpowiedniego kontrahenta wraz ze wszelkimi danymi związanymi ze składnikami majątku, inwestycji czy też innych powiązań. Kończąc lub modyfikując umowy mamy możliwość łatwego przeglądania poprzednich zmian, lub całego związku z konkretną zmianą. Wszystkie procesy odbywają się automatycznie, więc nawet przy rozbudowanej firmie oraz wielu kontrahentach, nie będzie większego problemu zachować porządek danych. Jakie są inne korzyści tego rozwiązania? Do najważniejszych można zaliczyć:

  • Planowanie grafików pracy dla własnych pracowników oraz pracowników zewnętrznych firm usługowych, ewentualnie prowadzenie grafików wielozmianowych z określonymi informacjami o stawkach godzinowych, uprawnieniach i szkoleniach dla pracowników własnych i firm zewnętrznych.
  • Ciągły monitoring przeglądów i prac planowanych zgodnie z ustalonym harmonogramem, z powiadomieniem o odchyleniach czasowych lub pracach niezrealizowanych.
  • Szybka rejestracja sytuacji awaryjnych związanych z konkretnymi obiektami, a następnie kierowanie się pracą i działalnością własnej firmy usługowej.
  • Awarie krytyczne powodujące zatrzymanie obiektu są automatycznie identyfikowane. Odpowiedni pracownik otrzymuje dodatkowo powiadomienie wraz ze zdefiniowaną ścieżką skrócenia powiadamiania i akceptacji takich zdarzeń.
  • Wspomniany system umożliwia również prosty eksport danych, co umożliwia dalszą ich możliwość obróbki.

Razem z systemem ZMT CMMS otrzymujemy produkt dopasowany do naszych potrzeb, zdecydowanie lepszy support, gwarancję czy rozwój naszych produktów. Sama struktura projektu jest dość skomplikowana, dlatego warto zaufać pomocy specjalistów.

Firma Eurotronic już od ponad 25 lat dostarcza firmom rozwiązania informatyczne wspierające m.in. zarządzaniem majątkiem trwałym przedsiębiorstwa. Dzięki profesjonalnemu zespołowi z pełnym zaangażowaniem firma ta buduje swoją pozycję na rynku krajowym oraz światowym.
Nie czekaj, skontaktuj się z nami i wprowadź nasze rozwiązania do twojego biznesu już dzisiaj!

Zobacz również: