close

DxO Optics Pro

Firma DxO Labs kojarzona jest głównie jako laboratorium testujące sprzęt fotograficzny i publikujące wyniki na dedykowanej stronie www.dxomark.com. Ale to nie wszystko. DxO Labs jest też producentem oprogramowania DxO Optics Pro służącego do obróbki zdjęć głównie tych w formacie RAW, dającym nieporównywalnie lepsze możliwości edycji niż jakikolwiek inny format zapisu zdjęć, jak np. JPG.

 

Przy użyciu aplikacji można w łatwy sposób skorygować zniekształcenia optyczne i w znacznym stopniu poprawić naświetlenia i kolorystykę zdjęć. DxO doskonale rodzi sobie z wydobywanie detali z cieni i świateł, nadając kształtom pełny i wyrazisty charakter. Warto podkreśli, że oprogramowanie korzysta z danych odpowiadających konkretnym modelom aparatów i obiektywów.

 

Nowa wersja  DxO Optics Pro 10 posiada rewelacyjny mechanizm udoskonalania zdjęć. Jest to niezwykle atrakcyjne narzędzie dla każdego. Proste i wyjątkowo intuicyjne w obsłudze. Z łatwością „przegoni” mgłę dając ostrość niemal niewidocznym obiektom. Efekty są niesamowite. A co istotne, zadowalające rezultaty osiąga się niemal błyskawicznie. Wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać pożądaną barwę. Do regulacji odcieni służy tzw. suwak. Nie może być łatwiej!

 

Firma dość często organizuje akcje promocyjne, oferując narzędzie za połowę ceny. Ponadto starsze wersje oprogramowanie są często bezpłatnie udostępniane. Darmowe korzystanie z programu trwa zwykle miesiąc. Zachęcam do śledzenia oferty i samodzielnego sprawdzenia możliwości DxO.