• Jakość
  Jakość to ciągłe dążenie do doskonałości.

  Pracujemy nad nią każdego dnia.

 • Innowacyjność

  Pragnienie bycia pionierem stymuluje nasze innowacje. Sprawdź naszą ofertę systemów CMMS, systemów EAM oraz konserwacji.

 • Doświadczenie

  Tworzymy przyszłość, wykorzystując doświadczenie.
  Wskazuje nam to dobry kierunku.

 • Bezpieczeństwo

  Gwarancją naszego rozwoju jest bezpieczeństwo.

  Ono daje nam poczucie spokoju.

close

Efektywność Energetyczna

W dobie rosnących kosztów eksploatacyjnych wszyscy szukają oszczędności. Koszty eksploatacji są szczególnie coraz bardziej dotkliwe w istniejących obiektach, które już kilka lub kilkanaście lat działają a pracujące instalacje nie są tak nowoczesne i energooszczędne. Należałoby „coś” usprawnić. Sztuką jest precyzyjnie określić co i w jakim zakresie instalacji, a za tym idących nakładów należy poddać modernizacji, aby inwestycja zwróciła się w założonym okresie czasu.

 

Firma Eurotronic ma wieloletnie doświadczenie w budowaniu systemów jasno obrazujących miejsca i wielkości możliwych oszczędności (systemy SARM) oraz wdrożeń systemów BMS i SCADA które istotnie ograniczyły koszty eksploatacyjne. Naszą pracę zaczynamy od koncepcji uzgodnionej z Klientem po czym następuje wdrożenie Systemu Automatycznego Rozliczania Mediów (SARM). Na podstawie zebranych danych analizujemy i pokazujemy Klientowi pola oraz wielkości konkretnych oszczędności co ułatwia przygotowanie budżetu i planu rewitalizacji istniejących instalacji automatyki, elektrycznych czy mechanicznych.

 

Nie można zapomnieć o nowych obiektach (projektowanych lub w trakcie realizacji), w których dzięki rozwiązaniu SARM jako dedykowanemu systemowi rozliczania najemców w odróżnieniu od jedynie trendów w BMS, najemcy, a szczególności wielkopowierzchniowi mają wgląd w aktualną sytuację zużycia mediów przez siebie. Dzięki temu widzą na bieżąco na jakie cele, kiedy i jakimi dużymi strumieniami co miesiąc wypływają im pieniądze. Mając tak przekrojową wiedzę Klienci sami lub z przy udziale naszego wsparcia mogą podjąć decyzję odnośnie zmian harmonogramów czasowych, nastaw lub optymalizacji w innych obszarach.

 

Aby Zarządca miał pełen usystematyzowany obraz kosztów a nie różnych parametrów technicznych (kWh, m3 itd.) systemie SARM zaimplementowany został bogaty system rozliczeniowy: walut, taryf, współczynników opłat, dzięki czemu zużycia mediów ogląda się na wspólnym mianowniku: pieniądzach w danej walucie. 

 

SARM to nie tylko System Automatycznego Rozliczania Mediów ale też potężne a zarazem łatwe w używaniu narzędzie analityczne dla Zarządcy. W SARM na podstawie zgromadzonych danych, ustawionych progach alarmowych itd. widać nieprawidłowe działania systemów lub pracowników przez nadmierne zużycie energii elektrycznej poza godzinami pracy czy nadmierne zużycie np. agregatu wody lodowej. Takich danych BMS nie udostępnia a dzięki SARM Administrator wie ile razy, kiedy to wystąpiło a przede wszystkim ile to kosztowało.

 

Dla kogo?

System SARM dzięki logowaniu się przez WWW jest narzędziem ułatwiającym pracę zarządcom nieruchomości:

 • Właściciel/Manager odpowiadający za dany obiekt. Przez swój profil i możliwość logowania się do systemu przez przeglądarkę internetową widzi aktualne koszty jednej lub wielu lokalizacji. Może porównać podobne lokalizacje lub lokalizację czy instalację w różnych okresach czasu. Dzięki SARM ma przyjazne narzędzie analityczne przejrzyście pokazujące obraz ekonomicznej sytuacji budynku czy zespołu budynków i to bez potrzeby angażowania pracowników różnych działów nie mówiąc o techniku BMS (czyli klasycznego przypadku podłączania liczników).
 • Dział księgowy, przy co miesięcznych rozliczeniach najmu lub kosztów produkcji.
 • Dział zamówień,  odpowiedzialny za umowy i późniejsze renegocjacje zamawianych wielkości z dostawcami mediów (energii elektrycznej, ciepła, wody). W systemie SARM samemu można przejrzeć historię obiektu/ obiektów w różnych okresach czasu aby poprawnie oszacować i zamówić odpowiednią moc eliminując ryzyko kar.

Dla jakich zastosowań?

Nasze rozwiązania stosowane są w następujących obszarach:

 • Klienci korporacyjni: sieci sklepów, salony, centra logistyczne, biurowce, zespoły budynków administracji publicznej, uniwersytety, zakłady produkcyjne.
 • Klienci indywidualni: najemcy powierzchni biurowych, sklepowych i magazynowych.

Co to jest SARM?

SARM (System Automatycznego Rozliczania Mediów) jest to klasa sama w sobie systemu analityczno-księgowo-finansowego. Jest to system pracujący niezależnie od BMS lub może być z nim zintegrowany.